Цікава історія N3: Шамани та лікарі безсилі, але через 3 роки ключик таки знайшовся

Історія реальна, але я навмисно не вказую імен і прошу вибачення перед пацієнтом за спеціально змінені немедичні деталі, щоб зберегти анонімність.


Почну цю історію в стилі казки.
Жив собі у Львові молодий чоловік 42 років зростом 187 см та вагою 102 кг, займався спортом, міг викурити 1 сигару в тиждень, з'їсти стейк, випити хорошого вина чи склянку віскі і нічого не віщувало чудес, про які я згадаю далі.
Одного разу він з дружиною помандрував на море, пролежавши 2 години під парасолею, вирішив поплавати. Далі починаються чудеса.


Він не зміг підвестись, голова працювала відмінно, а тіло не слухалось! Його друзям довелось викликати швидку допомогу, яка доправила його до лікарні. Лікарі провели усі необхідні тести - результат - усі показники та результати обстежень усіх органів, серця в нормі! Пройшло кілька годин він сам підвівся і як ні в чому не бувало,  помандрував до готелю. Повернувшись додому, бувши відповідальним до свого здоров'я він звернувся до невропатолога на обстеження. Чесно пройшов МРТ голови та хребта, енцефалографію, здав аналізи. Результат - все в нормі. Все було б ОК, якби не зникло бажання палити, вживати алкоголь і з'явилось бажання їсти дуже дієтичну їжу. Крім того,  за кілька місяців пацієнт став на вагу, а там   сюрприз -  70 кг. Враховуючи такий результат,  пацієнт почав вживати дитяче харчування, але набору ваги не відбувалось.  Він пройшов повний chekup організму в кількох клініках і здивував лікарів знову - згідно з результатами все  ідеально! Далі  він звернувся до цілителів, шаманів, екстрасенсів (володарки титулу  шоу "Битва екстрасенсів") і знову отримав  вердикт - він повністю здоровий!


Остання надія залишалась за психіатрами - 9 місяців прийому різних антидепресантів, на жаль, практично не вплинули на його загальний стан. Крім того, основними симптомами окрім недостачі ваги були постійна втома вдень і безсоння вночі, та порушення травлення. Нарешті він звернувся  до лікаря панкреатолога, який поставив йому  діагноз "автоімунний панкреатит". 2 роки лікування були практично без результату, стан практично не змінювався  а лікар лише розводила руками. Була проведена коронографія за кордоном,  яка  виявила мінімальні зміни, але провівши усі стрес-тести,  кардіологи виключили  кардіологічні проблеми.


Мій колишній пацієнт,  якому я колись допоміг з його онукою, порадив  "зачарованому колезі" звернутись до мене в клініку. Результат  клінічних обстежень вже Вам відомий - все ОК. Звичайно,  були мінімальні зміни, але вони були давніше у пацієнта, їх прогресу не відмічалось. До речі, на комп'ютерній томографії підшлункова залоза  не показувала  значних анатомічних змін. В аналізах ми бачили парадокс - 99% аналізів були просто в ідеальній нормі. Для лікарів нашої клініки  я це назвав  «феноменом ідеальних аналізів» при далеко не найкращому загальному стані пацієнта. Єдиною незначною зміною в загальному аналізі крові було перевищення відсотка еозинофілів.


Пацієнт, враховуючи постійний прогрес у погіршенні загального самопочуття вирішив скористатись послугами відомої в Німеччині університетської клініки. Зібравши папку усіх обстежень,  він вирушив на обстеження до  Німеччини. Німецькі лікарі повторили усе,  що ми проводили в Україні,  включно з ФГДС, колоноскопією, МРТ, КТ, лабораторними тестами.  І що ви думаєте - результат: "Ви здорові!" Єдине, що  відомий німецький професор гастроентеролог запропонував виконати обстеження тонкого кишківника з допомогою відео-капсули, яке пацієнт відмовився проводити (через ціну 3000€). Бо  вже витратив  на обстеження  в Університетській клініці суму в 5 разів більшу. Тоді лікар призначив  гомеопатичний препарат  від панкреатиту (ціна 20 євро за ампулу). Після 10 днів  ін'єкцій цим препаратом  - чуда не сталось.  Пацієнт був  у відчаї. Лікарі,  м'яко кажучи,  думали, що психіатри таки щось пропустили.

В цей момент лікар нетрадиційної медицини, який пробував лікувати його біополями, вичерпавши усі свої можливості, порадив йому таки провести обстеження з використанням відеокапсули. Пацієнт звернувся у німецький гастроцентр у Києві, де на другий день отримав результат обстеження - вердикт був у вас нетиповий:  паразитоз - анкілостомоз. На відео було видно тоненькі ниточки, які плавали в тонкому кишківнику. 

Відправивши відео до Німеччини, отримав відповідь - це не паразитоз, а  просто залишки їжі. Кілька лікарів, які консультували його,  одразу ж поспішили заявити про неможливість цього діагнозу та некомпетентність лікарів гастроцентру. Пацієнту гастроентерологи в німецькому гастроцентрі в Києві порадили прийняти по 1 таблетці альбендазолу 10 днів. Як мінімум 10 лікарів у Львові переконували пацієнта не приймати жодних ліків і особливо альбендазолу, бо він токсичний. Враховуючи 3-річний постійний стрес та виснаження,  пацієнт вирішив прийняти ліки. І тут відбулось чудо...

За 3 місяці він набрав 20 кг і його загальний стан покращився в рази, він став насолоджуватись їжею та життям. В загальному аналізі крові зникли еозинофіли, а панкреатиту як не було.
Ось така цікава історія, в якій я практично спостерігав за подіями, але розумів і відкидав ще одну нісенітницю, що це генетичний збій.


P.S. Деколи пацієнт таки правий, коли приходить до лікаря і називає 10 скарг, а лікар,  отримавши нормальні результати,  обстежень скеровує його до психіатра, який  у свою чергу,  коли не отримує результат у лікуванні, скеровує до колеги психіатра і коло замикається.

Повернутися