Цікава історія N63. Залізна жінка, яка повернула собі здорову шкіру подолавши складний медичний квест.

Цікава історія N63. Залізна жінка, яка повернула собі здорову шкіру подолавши складний медичний квест.
Давно не писав історій, але розумію, що такі медичні кейси мають бути написані і таким чином хтось не буде витрачати місяці або навіть роки для того, щоб повернути собі здоров‘я.
Історія почалась банально просто.
Молода жінка з чоловіком вирішили обстежитись в нашій клініці перед плануванням дитини. Звичайно, що жінку обстежував гінеколог і жодних відхилень лікар не знайшов. Чоловік також пройшов комлексне обстеження і до нього жодних запитань не було. Обоє здали великий пакет лабораторних тестів і всі вони були в межах норми.
Звичайно, що ми порадили їм планувати вагітність і повідомили їх, що чекаємо на позитивну новину.
Але в розмові з жінкою вона вирішила мене запитати про ще одну проблему, яка її турбувала вже кілька років, а саме висип на шкірі, який вона безуспішно намагалась вилікувати.
Ось тут і почався справжнісінький медичний квест.
Виявилось, що проблема виникла після мандрівки в Шрі-Ланку і наша героїня вже консультувалась в багатьох лікарів.
Звичайно, що вона звернулась до відомого лікаря дерматолога, який оглянув її і запропонував пройти лабораторне обстеження. На диво всі аналізи були в межах норми.
Лікар призначив лікувальний крем і спеціальну косметику для догляду проблемної шкіри.
На жаль це не спрацювало.
Все обличчя у жінки було вкрите висипаннями, які самостійно також не зникали.
Нагадаю, що до мандрівки в екзотичну країну обличчя було чисте і не потребувало спеціального догляду.
Наступним кроком було звернення до косметолога.
Лікар косметолог запевнила, що після процедур та іншої лікувальної косметики личко буде виглядати бездоганно!
Але не сталось як гадалось.
Десятки тисяч гривень витрачені на косметологію не дали жодного результату!
Тоді косметолог порадив звернутись до ще одного лікаря дерматолога.
Лікар повторив лабораторне обстеження та не побачив значних змін, хоч на себе звернули увагу такі показники, як алт, аст (печінкові проби) вони були трішки вищими за норму і незначно нижчий показник тромбоцитів у загальному аналізі крові (145 при нормі від 150). Лікар вирішив призначити ліки для лікування печінки (гепатопротектори та косметичні засоби) і знову не отримав жодного результату.
Після чого дерматолог скерував пацієнтку до лікаря гастроентеролога.
Звичайно, що лікар вирішив дообстежити жінку на вірусні гепатити, гелікобактер пілорі, паразитози, аутоімунний гепатит, целіакію та непереносимість лактози.
І знову всі додаткові аналізи виявились в нормі.
Була спроба виконати тест на дисбактеріоз кишківника при якому було діагностовано малу кількість добрих бактерій, що стало приводом до призначення пробіотиків та еубіотиків на 6 місяців.
Останній тест особисто рахую рудиментом радянської медицини, тому не рекомендую своїм пацієнтам.
Було б все чудово, але лікування пробіотиками також не дало жодного результату. Лікар порадив приймати ретиноїди - препарати для лікування акне, але пацієнтка відмовилась від цих ліків прочитавши ожливі побічні дії.
Була спроба звернутись до алерголога з думкою, що висип на шкірі має алергічну природу.
Пацієнтка виконала аналіз на igE загальний і він в неї виявся низьким -10 одиниць (при нормі до 82 одиниці).
Алерголог порадила здати Елекс тест за 8000 грн., щоб знайти ймовірний алерген, але тест не виявив жодного алергену.
Доречі, якщо у вас аналіз на igE загальний - низький, вам немає сенсу здавати Елекс тест, тільки коли igE є вищим за норму є сенс робити цей тест.
Далі ще був тест на непереносимість продуктів, але він також особливо не показав відхилень.
Тому алерголог спробував призначити антигістамінні препарати, результату на жаль жодного він не отримав.
Тоді пацієнтці запропонували пройти PRP терапію власною плазмою крові і знову без ефекту.
Остання спроба була лікування лазером у косметологічній клініці.
Цього разу результат був, але протримався тільки 2 тижні, тому наша героїня відмовилась від подальшого лікування.
Як ви бачите традиційна медицина зайшла в глухий кут і тому почали лунати такі пояснення, як - це у вас генетичне мабуть або це ваша особливість організму, а можливо це у вас психосоматика і висип від нервів.
Наступними були спроби лікування у гомеопата, потім у лікаря, який діагностує по Фолю і звичайно фітотерпевта, але жодного покращення не було.
Ще була спроба «попити водичку» у Моршині, Трускавці та Східниці, як ви здогадались покращення не настало.
Останнім шансом наша героїня вважала діагностику та лікування в клініці в Ізраїлі.
Фінансове становище її батьків дозволяло їй полетіти закордон і вона цим скористалась.
Ізраїльські медики провівши комлексне обстеження не знайшли причини висипу на обличчі та порадили косметику з мертвого моря. Промовчу про фінансову сторону такої мандрівки, але краса і здоров‘я для жінки були на першому плані.
Результат лікування не виправдав очікувань і все залишалось без змін.
Тепер ви розумієте, що думає пацієнт у такій складній ситуації коли звертається до наступного лікаря і яка в нього довіра до медиків.
От, я якраз виявився наступним медиком, якому випала нагода розплутати цей кейс.
Почнемо з того, що мої колеги робили все вірно згідно протоколів діагностики та лікування, але деколи є речі, які не описані в протоколі.
Почну з того, що я рекомендував пацієнтці ще раз перездати біохімічний аналіз крові і цього разу печінкові проби залишались трішки вищими норми.
До речі пацієнтка не вживала алкоголь, не палила і дієтично правильно харчувалась , а також займалась спортом.
Але в аналізах ми виявили ще одне відхилення - показник заліза був 38 одиниць (при нормі 28 одиниць). Тепер ви здагадались чому я назвав нашу героїню залізною жінкою, хоча характер і бажання видужати в неї також були залізними.
А тепер можна далі включати логіку і починати думати, який ефект надлишок заліза має на наш організм.
По перше залізо токсично діє на печінку і тому ми постійно спостерігали підвищені печінкові проби та зниження кількості тромбоцитів у загальному аналізі крові, а також залізо може конкурувати з цинком і призводити до його браку. Тому ми отримуємо зниження опірності організму через некоректну роботу печінки та погіршення стану шкіри, волосся та нігтів через брак цинку. Парадокс в тому, що волоссся та нігті сильно не постраждали.
Наш організм дуже складний, тому не завжди легко все віднести до одного протоколу діагностики і ще важче отримати результат лікування.
Простим рішенням виглядає призначення препаратів цинку і ми б мали отримати покращення стану.
Так і сталось, після призначення препаратів цинку висип зменшився, але не зник і при відміні цинку усе поверталось назад і печінкові проби так і залишались поза нормою і залізо не знижувалось.
Тоді довелось вмикнути смикалку і спробувати знайти причину високого показника заліза відкинувши теорію, що це генетична проблема.
Виявляється, що в наш організм можуть потрапити не дуже корисні бактерії, які мають здатність змінювати роботу нашого організму, таким сином що він починає нагромаджувати залізо, їх ще називають бактерії, які люблять залізо (iron loving bacteria https://en.m.wikipedia.org/wiki/Siderophilic_bacteria).
Ми вже багато років у нашій лабораторії Біокурс виконуємо аналізи, які називаються інфекційні біочіпи, про які ви чули з попередніх моїх історій.
Виявляється, що до таких бактерій належать ієрсінія ентероколітіка та лістерія моноцитогенез.
Обидві бактерії передаються через неякісну термічно не оброблену їжу. І коли потрапляють у наш кишківник викликають там цілу революцію та захоплюють контроль над ним витісняючи так звані добрі бактерії і викликають його запалення.
Тому ми вирішили виконати біочіп ієрсіній та лістерій пацієнтці.
Результат виявися цікавим.
Ієрсініоз не підтвердився, а от показники антитіл до лістерій просто зашкалювали.
Ця бактерія лікується антибіотиками, тому було призначено курс ліків для її знищення на один тиждень в таблетках.
Доречі дійсно в моїх колег не було підстав для призначення антибіотиків, окрім того пацієнтка була панічно налякана прийомом цих ліків, бо вона ж приймала пробіотики 6 місяців.
Звичайно, що за тиждень пацієнтка передзвонила і повідомила, що жодного покращення вона не відчула і висип нікуди не зникає.
Я попросив почекати ще тиждень і зробити повторно аналізи.
Через 3 дні вранці я отримав повідомлення на вайбер, що висип кудись повністю зник і лице повністю очистилось.
Пройшло ще кілька днів і наша героїня здала повторно аналіз крові. За кілька годин ми вже мали результат! І він дійсно мене приємно вразив.
Показник заліза опустився до 15 одиниць, алт, аст (печінкові проби) також стали нормальними і піднялись тромбоцити до 225!
Лістерія є також дуже небезпечною через вплив на плід і може спричиняти його загибель, а в жінки викидні та передчасні пологи. Тому виявши її вчасно ми доповнили спектр тестів перед плануванням вагітності і вчасно пролікували нашу пацієнтку.
Ймовірно саме в екзотичній країні з неякісною їжею відбулось інфікування молодої жінки, яке призвело до такого складного медичного квесту, який дійсно заслуговує на появу в новому сезоні серіалу Доктор Хаус.
Пацієнтка народила через 2 роки здорову донечку, яку назвала Вікторія!
Ми постійно тримаємо зв‘язок вже багато років, і постійно контролюємо ті аналізи, які були змінені, але вони залишаються в нормі, а висип, який турбував жінку кілька років так і не з‘явився знову після лікування.
Висновків з цієї історії можна зробити кілька.
Нам медикам потрібно вчитись думати ширше ніж написано в протоколах, а це потребує від нас постійного навчання і використання нових сучасних аналізів та обстежень.
А для наших пацієнтів не залишати спроб знайти справжні причини їх захворювань, і тоді боротьба з причиною призведе до результату, який перевершить ваші сподівання.
P.S. Дякую моєму батькові за його нестримне бажання бути піонером в лабораторній діагностиці, завдяки якому, я особисто та мої колеги лікарі мають можливість виконувати такі лабораторні тести, які ще не виконують у багатьох країнах ЄС!
Без лабораторної діагностики ми б не могли йти в ногу з часом і розгадувати такі медичні загадки.
Вірю, що за років десять медицина таки отримає нові знання і ми зможемо бути більш швидкі та ефективні у діагностиці та лікуванні тих захворювань, які досі не мають причини і рахуються не виліковними.
Повернутися