Цікава історія N54: Про хронічний цистит у жінки, який не можливо було вилікувати без її чоловіка.


Розповідь з хепіендом, але знову ж таки вартує того, щоб про неї дізнались колеги лікарі, а також попередити інших пацієнтів від подібних спроб самолікування. Історія почалась з того, що наша постійна пацієнтка 32 років, яка проходила що-піврічний check-up у нашій клініці поскаржилась на те, що у неї з‘явився цистит. Здавалось, що тут нічого складного не мало б бути у діагностиці та лікуванні, але як завжди бувають винятки. Пацієнтка виконала загально-клінічні аналізи і справді зміни були в загальному аналізі сечі, а саме кількість лейкоцитів більше норми. Молода жінка по моїй рекомендації випила антибактерійний препарат і їй на другий день стало відразу легше і скарги минули. Тут мав би бути хепіенд...


Але вже через кілька тижнів усі скарги повторились. Ми вирішили повторити аналіз сечі та виконати бакпосів сечі. В сечі знову було більше від норми лейкоцитів, а результат бакпосіву був наступним: мікрофлори не виявлено, тобто на спеціальному середовищі для бактерій, жодна бактерія не виросла. Звичайно, що пацієнтка повторила курс антибактерійної терапії і знову ж таки отримала дуже хороший результат. На жаль через 3 тижні у нас знову ж таки з‘явились скарги характерні для циститу. Пацієнтка спробувала не вживати цього разу антибактерійних препаратів і спробувала використати народні методи. Не буду детально описувати, ці методи, але якщо коротко, то це були спроби теплом пролікувати цистит і для цього використовувалось відро, цегла, яку нагрівали і тепла вода, на жаль жодного покращення стану не відбулось. Також була спроба приймати різні настоянки з трав, чаї з трав, уролесан, але без жодного результату...


Тоді наступним етапом була покупка приладу вартістю 500€ для того, щоб спеціальними електромагнітними полями знищити інфекцію і позбутись циститу. Ефект лікування дорівнював нулю! Пацієнтка навіть звернулась у клініку закордоном, де лікар-уролог після виконання загально-клінічних аналізів призначив антибактерійний препарат, який дав хороший ефект, але знову ж таки на 3 тижні. Історія з банальним циститом дійшла до того, що пацієнтка самостійно виконала МРТ органів тазу для того щоб виключити інші захворювання, які могли б викликати такі проблеми. Жодних відхилень не було знайдено. Пацієнтка наполягла на виконанні цистоскопії, яка була виконана і при якій не було виявлено жодних відхилень від норми. У жінки вже були думки, що це наслідок психосоматичних розладів і вона навіть зверталась на консультацію до психолога!


Враховуючи періодичність виникнення циститу я запідозрив, що можливо проблема пов‘язана із іншими чинниками, а саме статевим життям. Звичайно, що рекомендація обстежити її чоловіка була на першому ж візиті, але враховуючи те, що він мешкав в іншій країні і вона з ним рідко бачилась його візит постійно відкладався. Також, основним аргументом було те, що чоловік не мав жодних урологічних скарг і вважав себе повністю здоровим. Між іншим, пара планувала вагітність, але чоловік ніяк не знаходив часу, щоб пройти обстеження в уролога. Нарешті жінці таки вдалось переконати чоловіка приїхати до нас в клініку «Біокурс» на обстеження.


Виявилось, що загострення циститу таки було зв‘язано зі статевим життям і після зустрічі з чоловіком проблема повторювалась. Насправді результати усіх обстежень були в нормі, окрім наявності більшої кількості лейкоцитів у спермі, слизу в аналізі сечі та позитивного тесту на хламідіоз. Після отриманих результатів пацієнтці теж було виконано аналіз на хламідіоз і він теж підтвердився. Обом партнерам було призначено відповідний курс антибактерійних препаратів після чого були виконані контрольні аналізи. Результати після лікування були в межах норми, і пацієнтам було дозволено вести статеве життя без презервативів. Результатом лікування через 2 місяці стала бажана вагітність! Відтоді у героїні нашої історії цистит не повторювався жодного разу.


P.S. Деколи рішення проблеми є не складним, але ми можемо зайти в глухий кут, якщо не будемо думати ширше за протокол і розпитувати пацієнта усі деталі з його життя, щоб знайти справжню причину медичної проблеми.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися