Цікава історія N48: Про молоду жінку з автоімунним гепатитом, яка завдяки молитві стала мамою!


Історія на різдвяні свята отримала логічне завершення і молода жінка 30-ти років стала щасливою мамою здорової дівчинки вагою 3000 г, тому я дозволив собі описати цю подію... Звичайно, що історія почалась не зовсім весело і приємно... До мене на візит у клініку завітала одружена молода пара. Супроводжувала їх мама жінки, при чому молоду дівчину вели попід руки! Мама дівчини почала розмову і повідомила, що вони потрапили до нас в клініку по рекомендації сусідів, які в нас лікувались. Результатом лікування була - здорова дитинка. Молода пацієнтка відразу повідомила, що вони з чоловіком теж хочуть мати дітей. Я звичайно, поцікавився у неї чи вони проходили обстеження у лікарів, і тут на моєму столі з‘явилась «немаленька» папка з обстеженнями!


Виявилось, що у дівчини в 26 років вперше з‘явився асцит (для немедиків - рідина в животі), що стало причиною звернення до лікарів. У клініці Шалімова було проведено комплексне обстеження, а також біопсія печінки, після чого було встановлено діагноз - ідіопатичний автоімунний гепатит, цироз печінки, асцит. Тобто власний організм знищував свою ж печінку. Пацієнтці було призначено симптоматичне лікування і скеровано для подальшого лікування за місцем проживання.


Терапія мала тимчасовий успіх, але щомісяця асцит знову з‘являвся і стан пацієнтки погіршувався. Медики розводили руками і мова звичайно вже велась про майбутню трансплантацію печінки. Пацієнтка у відчаї навіть звернулась до фітотерапевтів, які відмінили імуносупресивну терапію і призначили фітопрепарати, але отримали несподівано значне погіршення стану і відмовились від подальшого лікування.


Оглянувши пацієнтку, яка виглядала стомленою, неозброєним оком було видно, що стан є декомпенсованим і потребує дообстеження та терапії - набряклі ноги, асцит, мала вага, усе це виглядало сумно. Провівши УЗД обстеження та лабораторне обстеження ми отримали підтвердження, що у пацієнтки автоімунний гепатит. Окрім того у пацієнтки був білок у сечі 3 г/л, ШОЕ 50 мм/год, вищі амілази та високі показники RO52 та SLA (білки, які ми називаємо антинуклеарними антитілами, котрі викликають автоімунне захворювання). Не буду вдаватись у те, який далі був менеджмент пацієнтки для того щоб стабілізувати її стан, але вже за місяць у неї не було набряків, асциту і вона почала працювати.


Щиро дякую усім колегам гепатологам, ревматологам, гастроентерологам, які допомагали у лікуванні і радили оптимальний шлях для того щоб молода жінка почувала себе здоровою! Кожні 3 місяці ми проводили контрольні обстеження у нашій клініці, аналізи значно покращились, асциту ми не спостерігали протягом 18 місяців. Але історія про чудо від молитви, тому хотів продовжити розповідь саме про це...


Щоразу, коли жінка навідувалась до нас на обстеження, вона запитувала мене про те, коли ж вона завагітніє? Звичайно, я відповідав, що не рекомендую їй вагітніти, бо не можу передбачити, як вагітність вплине на її основне захворювання! У відповідь  я отримував ріку сліз і слова, що її життя без дитини немає сенсу і вона щодня молиться Богу, щоб Він подарував їй дитину! Також молився чоловік, їхні родичі та усі працівники на роботі її мами!


На черговому огляді ми вирішили обстежити печінку, бо стан пацієнтки був стабільним, аналізи теж, а от об‘єктивно виконати УЗД внутрішніх органів дало б нам лікарям спокій, що усе працює добре і менеджмент автоімунного гепатиту є ефективним. Пацієнтка покинула кабінет плачучи, за нею вийшла наша лікар гінеколог, яка проводила УЗД. Я запитав колегу, чому пацієнтка плаче, відповідь мене ввела в ступор... Виявляється, що вона плакала від радості! Оглянувши внутрішні органи, лікар провела скринінг гінекологічних органів і сама не могла повірити, що на моніторі видно, як б‘ється серце плоду у матці! Це було справжнє чудо!


Далі консультації з ревматологом, гепатологом, генетиками і подальший менеджмент вагітної! Жоден з колег не мав досвіду ведення пацієнтів з автоімунним гепатитом під час вагітності... Але усі прийшли до висновку, що вагітність потрібно зберігати! На щастя уся вагітність пройшла без будь яких відхилень, і наша героїня жодного дня не провела у лікарні! На 38 тижні вагітності моя колега провела кесарів розтин і щаслива мама отримала подарунок від Бога - маленьку дівчинку! Героїня цієї історії мені нагадувала, що я просив її не вагітніти, а вона наперекір мені таки наважилась на такий крок! Я щиро радий за молоду щасливу родину і впевнений, що молитва до Бога може сотворити чудо тоді, коли ми лікарі розуміємо, що наш арсенал можливостей є вичерпаний! Ніколи не здавайтесь! Це стосується як пацієнтів так і моїх колег медиків, усе наше життя це боротьба!

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися