Цікава історія N44: Про лінивого танцівника, якому заважав біль в ногах


Історія почалась традиційно із дзвінка мого пацієнта, який проходив лікування персонально у мене 2 роки тому. Я поцікавився його самопочуттям. Пацієнт відповів, що жодних скарг немає, окрім проблем із сином, через які він дуже переживає. Я дізнався, що сину вже 22 роки і він відчуває постійну втому, апатію, погіршення пам'яті. Також у молодого чоловіка зникло бажання займатись танцями, якими він успішно займався впродовж кількох років. Виявилось, що він не може ходити на заняття через біль у ногах. Батько спочатку сприйняв заяви сина, як симуляцію, але вирішив його обстежити, щоб переконатись у тому, що він здоровий.


Обстеження розпочалось у сімейного лікаря ще 1,5 роки до нашої розмови. Лікар оглянув хлопця і оцінив стан, який описав як вегетосудинна дистонія. Порадив вживати комплекс мультивітамінів 1 місяць і прийти на повторний візит. Через відведений термін, поприймавши ліки, молодий чоловік звернувся до лікаря на повторний огляд. На жаль вітаміни не дали жодного ефекту... Усі скарги залишились...


Тоді сімейний лікар вирішив скерувати нашого героя на лабораторне обстеження. Виконавши загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові (печінкові проби, ниркові проби), а також три ревмопроби (Асло, CRP, РФ) пацієнт повернувся з результатами до лікаря. Усі показники були в межах норми.


Та незважаючи на усе вищеописане, біль у пацієнта так і не проходив... Ноги боліли від колін до пальців ніг, особливо після фізичного навантаження і навіть від ходьби! Після лабораторних обстежень молодого чоловіка було скеровано до лікаря ортопеда. Лікар рекомендував виконати рентген колін та МРТ хребта. Відхилень від норми на МРТ та рентгені не було виявлено. Молодий чоловік повернувся до сімейного лікаря. Цього разу він отримав скерування на консультацію до ревматолога.


Лікар-ревматолог переглянувши аналізи порекомендував виконати додаткові лабораторні аналізи. У скеруванні були більш сучасні аналізи (Hla b27, Anti CCP, ANA screen, сечова кислота, комплекс антитіл на ТОРЧ інфекції). Через тиждень усі результати були готові. Усі аналізи були без відхилень! Отож, лікар вирішив, що у нашого героя депресія і скерував його до лікаря-психіатра.


Психіатр оглянувши молодого чоловіка і провівши співбесіду з пацієнтом, повідомив батька, що ознак депресії він не бачить, але порадив приймати антидепресанти протягом 1 місяця, після чого прийти на повторну консультацію.


Усі рекомендації були виконані! Жодного покращення стану не було, навпаки від антидепресантів у пацієнта з'явилась сильна сонливість і додалась неприродна втома. Навчання в університеті стало для нього непосильним тягарем, а про спорт чи танці не могло бути й мови! При цьому наш герой не палив, не вживав алкоголь і не мав надлишкової ваги.


Зрозумівши, що вони потрапили у глухий кут, батько вирішив порадитись зі мною, прийшовши у клініку «Біокурс». Молодий чоловік на вигляд був здоровий, ніщо не вказувало на те, що він має таку складну проблему. Пацієнт повідомив мене, що біль у ногах деколи буває нестерпним, а втома такою, що він засинає на парах.


Маючи досвід пацієнта, який постійно хотів спати я запитав у батька чи він не мисливець. Виявилось, що дядько нашого танцівника полюбляє полювати і пригощав племінника дичиною. Отож, ми вирішили виконати тест на визначення рівня кератинфосфокінази - КФК (аналіз, який вказує на розпад м'язів - рабдоміоліз). Через кілька годин тест був виконаний. Результат був 1600 Од/л при нормі до 190 Од/л.


Також було виконано тест на визначення антитіл до трихінел. Тест виявився слабопозитивним. З’ясувалось, що дядько мисливець полюбляв пригощати племінника смажениною з дикого кабана, а м'ясо цього звіра є небезпечним і може бути інфікованим трихінелами . Пройшовши протипаразитарну терапію пацієнт перездав КФК через 2 тижні. Результат був 35 Од/л. Біль в ногах повністю зник через 4 тижні після початку лікування, а з ним пропала і втома! Через 2 місяці наш герой повернувся до занять танцями, а через рік став переможцем у турнірі для любителів!

P. S.  Усвідомте, що тільки Ви обираєте лікаря чи клініку, а профілактичні щорічні огляди потрібні саме Вам.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький

Повернутися