Цікава історія N39: Розповідь про унікального «лікаря-рентгена», або як розпізнати «надприродний талант» за 2 хвилини?


Усім, хто вірить у надприродні можливості нетрадиційних лікарів та довіряє своє здоров'я газетам на кшталт «Добрий лікар» чи «Бабуся», не вартує витрачати свій час на читання цієї історії. Отож, до мене звернувся мій пацієнт, котрий був під враженням візиту до нетрадиційного лікаря, яка з його слів, бачить усіх наскрізь як «рентген», а також може діагностувати та лікувати по фотографії хворого. В його випадку йшлось про підозру на серйозне захворювання, яке чудо-лікар за 3 хвилини з легкістю заперечила, прописавши пацієнту за додаткову оплату цілющі карпатські чаї.

  

Звичайно, чоловік радий був повірити у те що він здоровий, але все ж пройшов обстеження закордоном, яке дійсно показало, що діагнозу, який підозрювали лікарі через підняття одного з онкомаркерів у нього немає. Його звичайно заінтригувала швидка діагностика у лікаря з надприродними можливостями. Він попросив мене відвідати її та спробувати оцінити чудо-талант. А мені стало цікаво подивитись наскільки прицільно і достовірно ця пані може діагностувати і лікувати різні захворювання, адже як виявилось, окрім того у неї був диплом лікаря терапевта.

  

Візит вартував близько 40$, які погодився внести за мене знайомий пацієнт. Він навмисно не повідомив «чудо-цілителя», про те, що я лікар... Спочатку нас попросили почекати в холі, де очікували на візит кілька пацієнтів. Деякі з них вже неодноразово звертались за допомогою до «цілительки» і розповідали історії чудесного зцілення їх близьких родичів та встановлення складних діагнозів з першого візиту. Згодом мене запросили на консультацію... Кабінет був великий зі скромним ремонтом, на столі стояла запалена свічка, образ та склянка з освяченою водою. Лікар була одягнена в халат і ззовні нагадувала радянського терапевта. Вона привіталась і запитала мене з якою проблемою я до неї звернувся. Я не розгубився і показав їй на мобільному телефоні фото моєї бабусі двохрічної давності. Я перепитав лікарку чи достатньо їй цього фото для постановки діагнозу? Вона відразу взяла шматок простого паперу і почала щось малювати...

       

Я перепитав її чи насправді вона може допомогти моїй бабусі. Вона продовжувала малювати і коментувати малюнки... "Ось це щитовидна залоза вашої бабусі, і в ній я бачу вузлик у лівій долі, він не дуже великий... А оце її хребет і ось тут я бачу дві невеличкі грижі... А ось це кишечник і тут я бачу кілька поліпів..." - прокоментувала цілителька.

  


Тоді я вирішив поставити більш конкретне запитання. Я запитав про кінцевий діагноз. Відповідь була доволі проста, враховуючи те, що на фото моя бабуся виглядала на свої 130 кг. Лікар відповіла, що у неї "порушення обміну". Я підтвердив її діагноз і запитав чи переживати нам з приводу можливого діабету, а також попросив уточнити, що вона бачить у жовчевому міхурі... Вона миттєво відповіла, що діабету ще кілька років не буде, а жовчевий має перегин в ділянці тіла, окрім того вона рекомендує чаї власного приготування для того щоб вилікувати бабусю.

    


Розуміючи, що подальша розмова є безглуздою, я відверто сказав жінці про те, що я є лікарем, а в моєї бабусі насправді вже 27 років тому була проведена операція по видаленню жовчевого міхура; при обстеженні щитовидної залози місяць тому жодних вузлів не було виявлено; діабет у бабусі 2 типу інсулінозалежний вже 25 років. Звичайно такого повороту подій моя співрозмовниця не очікувала. Отож, я поцікавився чи запитує вона у пацієнтів які ліки вони приймають перед тим, як призначити їм власні лікувальні чаї. Вона сказала, що врахує цей недолік, а також повідомила, що не лікує ургентних випадків. А також пояснила, що рекомендує своїм пацієнтам для підтвердження її діагнозів проходити додаткові традиційні обстеження. Деколи діагнози співпадали... На цьому наша зустріч закінчилась.


Пацієнт, який організував нам зустріч, звичайно хотів отримати мою оцінку лікарському таланту «цілителя». Я коротко розповів йому про зустріч і попросив його самому зробити висновки... Після цього наші медичні дороги з «лікарем-рентгеном» не перетинались!


P.S. Перед тим як довіритись нетрадиційним медикам, я рекомендую провести ретельний check-up за міжнародним стандартом. Вартість такого обстеження в Україні в 10 разів дешевша ніж закордоном, але якість є належна. Маючи результати сучасних лабораторних тестів, УЗД, ЕКГ, МРТ, КТ - ви завжди можете отримати думку лікарів з більшості клінік світу всього за кілька днів, а комплексне обстеження можна пройти спокійно за тиждень часу. А після цього Ви завжди маєте право звернутись і до нетрадиційних лікарів, але попередивши їх про свій діагноз (з латині - об'єктивний стан), який встановили традиційні медики. Таким чином є менший ризик пропустити серйозне захворювання, яке не завжди може діагностувати травник, гомеопат, костоправ, мануальний терапевт, остеопат, фойліст чи народний цілитель.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися