ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я: ДОНЬКИ-МАТЕРІ

Турботливих матусь завжди хвилюють питання жіночого здоров’я їх донечок вже з перших днів їх життя. У пологовому будинку  лікар-неонатолог проводить перший огляд статевих органів новонародженої.

Якщо все гаразд, то нагляд за статевим дозріванням дівчинки уже веде лікар-педіатр. У 3 і 6 років він обов’язково має  оглянути Вашу донечку на предмет виявлення відхилень. Підлітковий гінеколог оглядає дівчинку у 12-13 та 15 років. Оскільки  сучасні дівчата-підлітки відносно рано починають сексуальне життя, то на прийомі  їх оглядають за  дорослими методами.

Поради матерям, коли треба негайно  вести доньку до гінеколога.

Попри те, що сучасна школа розказує дітям про статеве життя, у сексуальному вихованні дівчинки найбільшу участь має приймати матір. Ще з ранніх років просто необхідно навчити дитину ділитись своїми тривогами, розповідати про самопочуття,  доступно і толерантно розповідати про гігієну і загрози жіночому здоров’ю.  Лише повна довіра між мамою та донькою вбереже від проблем.

Якщо ваша донька скаржиться на:

-       біль у животі (у будь-якому віці)

-       зміна форми чи величини живота

-       зростання молочних залоза бо поява лобкового волосся до 10 років

-       зрощення малих або великих статевих губ

-       біль, печіння, свербіж, виділення із піхви

Як  правильно проходить статеве дозрівання дівчаток?

Алгоритм статевого дозрівання дівчинки:

-       збільшення молочних залоз

-       поява волосся в пахвових западинах

-       перша менструація

Якщо ви помітили порушення  цієї черговості  – ведіть доньку до лікаря. Якщо перша менструація у дівчинки не наступила до 14,5 років – це теж серйозний привід для візиту до підліткового гінеколога.
Порушення у статевому дозріванні дівчинки можуть викликати  захворювання, викликані порушенням обміну речовин: ожиріння, анорексія, цукровий діабет.

Головне питання – з якого віку і як часто кожна жінка має відвідувати гінеколога? У відповіді на нього усі гінекологи солідарні і вважають, що починаючи з 18-літнього віку,  кожна жінка 4 рази на рік має відвідувати гінеколога з метою профілактики та  ранньої діагностики  будь-яких гінекологічних проблем. 

Справа у тому,  що є жіночі захворювання, які несуть смертельну загрозу хворій і проявляються уже на стадії, коли лікарі безсилі.  Тому, візьміть собі за правило - навіть якщо почуваєте себе чудово і нема причин для хвилювання, сходіть до гінеколога і переконайтесь, що  «там» у вас справді все гаразд.

Чи потрібно ходити до гінеколога, якщо не ведете статеве життя? 

Багато жінок хибно думають, що потребу відвідувати жіночого лікаря мають лише жінки,  що ведуть активне статеве життя. Жіночий організм може прекрасно функціонувати і без чоловічої уваги, але це зовсім не означає, що йому не загрожують гінекологічні захворювання.


Незалежно від віку, бути Жінкою – прекрасна місія, а дбати про жіноче здоров’я себе, коханої і найдорожчої своєї донечки – обов’язок кожної жінки та матері. А допоможе вам у цьому висококваліфікований лікар-гінеколог Медичного центру «Біокурс».
Повернутися